ARA
takvim
16 Nisan 2011 Federasyon Toplantısı Kararları

16 Nisan 2011 Federasyon Toplantısı Kararları

16 NİSAN 2011 FEDERASYON TOPLANTISI YAPILMIŞTIR

1- 2011-12 sezonunda ülkemizde yapılacak federasyonumuzun düzenlediği yarışmaların sorumlusu Senad Gül’dür. Salonların düzenlenmesi, kuş kayıtları salonda yerlerin kiraya verilmesi, salonlardaki görevlerin dağıtımı Senad Gül tarafından yapılacaktır.

2- Yarışmalarımızda stant kiraları yarışma yapacak iller tarafından belirlenecek ve ücretler Senad Gül’e bildirilecektir.

3- Yarışmacı Azmi Demirkaya yarışmalarda yaptığı tespit edilen hatalar nedeniyle , Murat Asılkefeli’de Bülbül ötümlü yarışmasında yapmış olduğu disiplinsiz hareketler sebebi ile haklarındaki şikayetlerden dolayı disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

4- Dört günlük yarışmalarda Ötüm kuşları hariç diğer kuşların kafesleri federasyon tarafından temin edilecektir. (İstenirse ücreti karşılığı Masa, sandalyede temin edilebilir. Ücret ve nakliye yarışmayı düzenleyen derneğe aittir.)

5- Dört günlük yarışmalarda kuşlar önceden kaydedilecektir. Kuş kayıt yarışma gününden önceki Pazartesi günü saat 17.00 de bitecektir. Dernekler bu saatte yarışma kuşlarını fax veya mail yolu ile federasyona bildirmek zorundadırlar.

6- Kuş teslimi derneklerin görevlendireceği konvoyerler (taşıyıçılar) tarafından Perşembe günü saat 10.00 da başlayacak 17.00 de sona erecektir. (Bu yarışmalarda hiçbir şekilde kuş sahibinden kuş teslim alınmayacaktır.)

7- Kuş kayıt ücreti dört günlük yarışmalarda 7 tldir. Kayıt ücretlerini dernek yetkilileri (Konvoyörler) elden kuş kayıt günü teslim edecektir. Tek günlük ve iki günlük yarışmalarda kuş kayıt 5 tl ‘dir. Kapı giriş ücreti yarışmalarda her gün için 5 tl.dir. Dört günlük yarışmalarda sadece Cumartesi ve Pazar günü ziyaretçiler içeri girebilir. Giriş ücreti diğer yarışmalar gibi günlük 5 tl.dir.

8- Dört günlük yarışmalarda hakemler bir hafta önceden belirlenecektir.

9- İlk beşe girecek kuşların bilezikleri büyüteç altında puanlama bittikten sonra muhakkak kontrol edilecektir.

10-Tüm yarışmalarda kuş satış masasının ücreti 30tl’dir. Masa üzerinde sadece kuş satışına, el işi kafes ve el işi kafes tüneklerinin satılmasına izin verilecektir.

11-Birden fazla dernek olan illerimizde yarışmalar talep olması kaydı ile her yıl derneklerimize sıra ile verilecektir.

12-Ankara, İstanbul, İzmir gibi çok dernek olan illerimizde yarışma iki veya üç derneğe birden verilebilir.

13-23-24 Temmuz 2011 tarihinde Egzotik kuşlar ile Kıvrık gagalı kuşların semineri ve yarışması yapılacaktır.

14-Temmuz ayı içerisinde derneklerin belirleyeceği tarihte SAKARYA, KONYA ve ESKİŞEHİRDE derneklerin isteği doğrultusunda Irk kanaryaları yetiştiriciliği semineri düzenlenecektir. Bu seminerlere isteyen herkes katılabilir.

15-Tüm yarışmalarda Takımlarda ve teklilerde ilk beşe madalya verilecektir.

16-10 Eylül 2011 tarihinde saat 17’de Türk kıvırcığı standart çalışmaları semineri Manisa Dernek Lokalinde yapılacaktır. Tüm üreticiler ve hakemler katılabilir.

17-11 Eylül 2011 saat 10.00 da Hakem vize semineri Ödemiş yapılacaktır. Sadece Hakemler ve geçen yıldan başvurusu olan hakem adayları katılabilir.

18-18 Eylül 2011 saat 10.00 da Hakem vize semineri Ankara’da yapılacaktır. Yer Ankara Ornitholoji derneği lokalidir. Sadece Hakemler ve geçen yıldan başvurusu olan hakem adayları katılabilir.

19-25 Eylül 2011 saat 10.00 Hakem vize semineri İstanbul Armada Otel’dedir. Sadece Hakemler ve geçen yıldan başvurusu olan hakem adayları katılabilir.

20-9 Ekim 2011 saat 10.00 Hakem vize semineri Antalya Dernek Lokalindedir. Sadece Hakemler ve geçen yıldan başvurusu olan hakem adayları katılabilir.

20-Hakemlerimiz Bu dört seminerden birine mutlaka katılacaktır. Katılmayanlara OMJ Hakemi olsalar dahi 2011-2012 sezonunda ülkemizde hakemlik görevi verilmeyecektir.

21- 8-9 Ekim Avrupa Türk Kanaryacıları ile toplantı Yeri oradaki arkadaşlarımız belirleyecektir.

22- Dört günlük yarışmalarda kuş kayıt ücreti 7 tldir. Bir ve iki günlük yarışmalarda kuş kayıt ücreti 5 tldir. Tüm yarışmalarda kapı giriş ücreti günlük 5 tl’dir. Ötüm kanaryaları kayıt ücretleri daha sonra belirlenecek ve federasyon sitesinde yayınlanacaktır.

23-Federasyon komiteleri.

A) HAKEM KOMİTESİ
Oğuz ÖZKAYA, Sedat GENÇ, Rafet TANIŞ, Ersan GÜVENLİ, Senad GÜL
Başkan : Oğuz ÖZKAYA
Başkan Yardımcısı: Sedat Genç

B) IRK Kanaryaları KOMİTESİ
Oğuz ERTOP, Recai KARAKAZANCI, Necdet KARACA, Mustafa UYSAL, Cüneyt ONUK

C) RENK KOMİTESİ
Bülent TAŞDELEN, Coşkun GÜNDOĞDU, Süleyman ÇAĞLAR, Hakan KOÇ Mehmet Ali KOÇ

D) DOĞA KUŞLARI ve HİBRİTLER KOMİTESİ
Onur EMİRAL, Mehmet POYRAZ, Hilmi SÜER, Mesut CİDDİ, Yakup İMAT

E) EGZOTİK ve EGZOTİK HİBRİTLER KOMİTESİ
Koray TASLAKOĞLU, Yalçın VARLI, Hakan KARADENİZLİ, Ersin GÖNCÜ, Ali Ertan AYDIN

F) KIVRIK GAGALILAR KOMİTESİ
Orhan DAĞCI, Ramazan ŞAHİN, Sinan BULUT, Mehmet ILICA, Birol HOŞCAN

Komiteler 15 Temmuz 2011 tarihine kadar toplantı yaparak Başkan ve Yardımcısını kendileri seçecek ve Federasyon Sekreterliğine Bildireceklerdir. Tüm Komiteler Federasyon Yönetim Kuruluna Bağlıdır. Almış Oldukları Kararları Federasyon Yönetim Kuruluna Onaylatmak Zorundadırlar. Federasyon Yönetim Kurulu Sakıncalı Gördüğü Kararları Değiştirebilir veya Komiteye Değişiklik Yapması Gerektiğini Söyler.

FEDERASYON SİTESİ
Rafet TANIŞ, Ertuğrul GÖRÜŞÜK, İrfan Volkan ALADAĞ, Erkan KONAK

YARIŞMALARLA İLGİLİ BİLGİ İŞLEM ÇALIŞMALARI
Recai KARAKAZANCI, Erkan KONAK, Koray TASLAKOĞLU, Murat ÖZTÜRK, Ali Ertan AYDIN, Yakup İMAT, Halil TOPUZÖZ tarafından yapılacaktır.

TKKKF.ORG

Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu

Email: hakan@leni.com.tr